Mamy Rady na Odpady

Nasza szkoła podstawowa dołączyła do kolejnego projektu przyrodniczego -„Mamy Rady na Odpady”
Projekt realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego w partnerstwie z Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, Muzeum Śląska Opolskiego, Związkiem Międzygminnym „Czysty Region” oraz Gminą Kędzierzyn – Koźle. Szkolnym koordynatorem jest pani Iwona Rzepkowska. Pieniądze na jego realizację pochodzą głównie z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.
Wycieczki tematyczne, eventy ekologiczne, konkursy z nagrodami, eko spektakle, film edukacyjny, warsztaty, pokazy i wystawy to tylko niektóre z zajęć i aktywności planowanych do realizacji w ramach projektu. Poprzez te działania w ciągu najbliższego roku dzieci, młodzież i rodziny z naszego regionu będą mogły wzbogacić swoją wiedzę na temat prawidłowego postępowania z odpadami, co przyczyni się do czystości naszego otoczenia i ochrony przyrody.
Informacje pochodzą ze strony Organizatorów.