Mega Misja

Miniony weekend pani Bożena Halupczok spędziła w Warszawie na Zjeździe Liderów MegaMisji, podczas którego uczestniczyła w wielu warsztatach, szkoleniach, wykładach, aby jeszcze lepiej  realizować założenia Mega Misji w szkole. Miała również niezwykłą okazję spotkania i rozmowy z ambasadorem MegaMisji – znanym autorem książek dla dzieci i młodzieży, Grzegorzem Kasdepke oraz z twórcami programu. Tymczasem nasi uczniowie dzielnie zdobywają kolejne kompetencje. Nauczyli się już, jakie są źródła informacji,  które z nich są bardziej lub mniej wiarygodne, wiedzą, gdzie szukać wiadomości na interesujący je temat. Zachęcamy do zapoznawania się z katalogiem relacji tworzonym przez panią Bożenę po każdym wykonanym zadaniu ( https://platforma.megamisja.pl/swietlica/profil/581 ).  Z niecierpliwością oczekujemy również na pierwsze zdobyte przez dzieci z naszej świetlicy nagrody i życzymy powodzenia w realizowaniu kolejnych Misji!

Dzieci z naszej świetlicy osiągają kolejne sukcesy w programie Mega Misja Fundacji Orange. Tym razem nagrodą, którą wywalczyły, jest tablet. Będą mogły z niego korzystać podczas dalszych wyzwań i zadań Mega Misji, co na pewno ułatwi i urozmaici pracę w czasie zajęć świetlicowych. Uczniowie zdobyli już kompetencje z trzech działów: korzystanie z informacji, dziecko w środowisku medialnym, język mediów. Teraz przystępują do kolejnej misji dotyczącej prawa. Zachęcamy do śledzenia postępów naszych uczniów na stronie https://platforma.megamisja.pl/katalog-relacji/581

Uczniowie z naszej świetlicy już zbliżają się z ogromnymi sukcesami do ostatnich wyzwań Mega Misji. Właśnie otrzymaliśmy kolejną nagrodę – kreatywny zestaw plastyczny. Mamy już głowę pełną pomysłów, w jaki sposób go wykorzystamy. Obecnie dzieci ukończyły zadania kształtujące ich kompetencje cyfrowe. Przed nami jeszcze tylko ostatnie „pomieszczenie” dotyczące mobilnego bezpieczeństwa. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia na ostatnim etapie Mega Misji.

Klasy I-IV w poprzednim roku z ogromnym sukcesem ukończyły program Mega Misja Fundacji Orange i wzbogaciły wyposażenie szkolnych pracowni o piękne nagrody, m.in.  nowoczesne tablety,  przepięknie ilustrowane książki,  zajmujące gry oraz materiały plastyczne.  Lider programu,  pani Bożena Halupczok została zaproszona do Warszawy na Zajazd Liderów Mega Misji.  Spotkała się między innymi z twórcami programu oraz jego ambasadorem –  autorem popularnych książek dla dzieci i młodzieży, twórcą postaci detektywa Pozytywki, panem Grzegorzem Kasdepke.  Pisarz serdecznie pozdrawia całą społeczność szkolną! Jest nam niezmiernie miło, ponieważ złożył także swój autograf wraz ze specjalną dedykacją na książkach, które dzieci wygrały podczas Mega Misji.  Nasza szkoła otrzymała również  dostęp do platformy Mega Misji, dzięki czemu możemy nadal  podczas zajęć dodatkowych w świetlicy doskonalić kompetencje cyfrowe naszych uczniów.