Liceum i Technikum

Meloman (pilnie) poszukiwany

Nasi uczniowie zostali zaproszeni do udziału w programie edukacyjnym Meloman (pilnie) poszukiwany, realizowanym przez Filharmonię Opolską i z finansowym wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wezmą udział w cyklu czterech spotkań, podczas których założeniem jest wprowadzenie i przygotowanie młodzieży do świadomego i uważnego odbioru muzyki klasycznej oraz zaznajomienie z tajnikami filharmonicznego savoir vivre’u. Polem działania staną się specjalnie zorganizowane dla uczestników projektu koncerty oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi: autorytetami w dziedzinie nienagannych manier znanymi z show-biznesu (ze Zbigniewem Zamachowskim na czele). Przyszli młodzi melomani dowiedzą się między innymi: jak po przeczytaniu repertuaru na plakacie domyślić się, czy koncert mi się spodoba? czy muzyka może mieć działanie terapeutyczne? jaki dress code obowiązuje w filharmonii? czym jest klasyczna elegancja? jak to jest z brawami podczas koncertu? Zapowiada się niezwykle ciekawie, prawda?