Liceum i Technikum

Melomani (pilnie) poszukiwani

Klasy III gimnazjum oraz licealiści wysłuchali koncertu kameralnego w Filharmonii Opolskiej. To już drugie spotkanie w ramach projektu „Melomani (pilnie) poszukiwani”. Rozpoczęliśmy w ubiegłym miesiącu od przypomnienia podstawowych zasad savoir-vivre w towarzystwie specjalistów na co dzień zajmujących się modą. Dyskutowaliśmy ze znaną stylistką, p. Joanną Horodyńską, jak ożywić i unowocześnić poważnie wyglądający frak czy kostium. Tym razem organizatorzy zabrali nas w podróż po krainie muzyki oraz typowych formach i gatunkach muzyki kameralnej. Na początek przenieśliśmy się w czasy baroku, słuchając między innymi cudownych dźwięków klawesynu. Następnie wysłuchaliśmy koncertu kwartetu smyczkowego i muzyki wielkich klasyków. Na scenie wybrzmiała również kompozycja Józefa Elsnera. Na koniec porwało nas niezwykle ekspresyjne współczesne tango.