Liceum i Technikum

Memory walk. Poznaj historię naszego miasta. Zaproszenie nie do odrzucenia dla pasjonatów historii i nie tylko

W ubiegłym roku niektórzy z Was mieli okazję obejrzeć unikatową wystawę poświęconą tragicznym losom Anne Frank, dziewczynki zmuszonej miesiącami ukrywać się w czasie wojny przed nienawiścią i agresją nazistów. Anne zostawiła po sobie wzruszającą pamiątkę – dziennik będący powiernikiem jej dziewczęcych marzeń i refleksji. Zapraszam chętnych licealistów do udziału w projekcie Memory walk, nawiązującym do tej inspirującej postaci. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi do eksplorowania historii Opola, jego pomników oraz twórczej dyskusji i dzielenia się własnymi przemyśleniami z innymi. Projekt zakłada zorganizowanie spaceru po mieście oraz udział w warsztatach z animatorami z Domu Anny Frank. Podsumowaniem będzie stworzenie filmiku, który stanie się materiałem promocyjnym naszego miasta, a jednocześnie efektem sondażu, ile opolanie wiedzą o miejscach mijanych na co dzień.
Projekt ma charakter międzynarodowy. Realizowany jest przez Dom Anne Frank w Amsterdamie w różnych miastach Europy.
Zgłoszenia przyjmuje p. Aneta Mościcka.