Najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej w Teatrze Lalki i Aktora

Wędrówka uczniów z Wilczycą i zwiedzanie teatru

W piątkowy poranek (11.03) klasy I A i B szkoły podstawowej wybrały się do Teatru Lalki i Aktora w Opolu na spektakl pt. „Smacznego, proszę Wilka…” autorstwa Marty Guśniowskiej. W przedstawieniu zamiast Wilka pojawia się Wilczyca – szykująca się do swojej ostatniej drogi, ale nie może spokojnie odejść ponieważ spotyka zagubionego, wesolutkiego i naiwnego Zajączka. Wilczyca mogłaby się wściec i chcieć zjeść, ale… trzeba zadbać, zaopiekować, potowarzyszyć, a tak naprawdę po prostu pokochać. Wilk, tzn. Wilczyca i Zajączek wędrują razem w poszukiwaniu domu, a odnajdują prawdziwe szczęście. Budują piękną relację i tworzą coś nieprzemijalnego.

Po spektaklu uczniowie mieli okazję zwiedzić kulisy teatru, zobaczyć miejsca, w których aktorzy przygotowują się do wyjścia na scenę oraz spróbować gry aktorskiej z rekwizytem.

Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu