Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w kwocie 15 tysięcy złotych na zakup książek i wyposażenia bibliotek w związku z realizacją Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025”.

W ramach tego przedsięwzięcia zostaną zakupione nowe meble, siedziska i elementy wyposażenia (m.in. teatrzyk Kamisibai), ale przede wszystkim blisko 600 nowych książek. Bardzo prosimy wszystkich uczniów i rodziców o zgłaszanie do końca października propozycji nowości wydawniczych, które warto zakupić i wypełnienie ankiet udostępnionych w ubiegłym tygodniu poprzez e-dziennik. Jeszcze w listopadzie mamy nadzieję uzupełnić szkolny księgozbiór o nowe, wartościowe pozycje, które sprostają czytelniczym oczekiwaniom dzieci i młodzieży, pozwolą rozwijać pasje i zainteresowania, poszerzać wiedzę na wszelakie tematy i zrelaksować się w długie, jesienne wieczory np. z ciekawym komiksem czy intrygującym kryminałem w ręku.