Liceum i Technikum

Narodowy program rozwoju czytelnictwa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” to konkurs przeznaczony dla klas I-III szkół podstawowych. Jego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania i wspieranie pasji do czytelnictwa wśród najmłodszych, a także rozwój świadomości i wrażliwości ekologicznej dzieci.

Wzorem roku ubiegłego, dla szkół biorących udział w konkursie przygotowano nagrody o wartości 3000 zł każda. Równowartość tej kwoty organizator zamieni na wybrane przez szkołę książki, które zasilą księgozbiór szkolnej biblioteki. Dodatkowo zwycięskie szkoły otrzymają wyjątkowe upominki dla uczniów.

Co trzeba zrobić?

Dzieci wspólnie przygotują dekorację klasy – „Drzewo Słodziaków” z wykorzystaniem materiałów nadających się do recyklingu oraz włączą się w organizację w szkole Dnia Głośnego Czytania. Ponadto każdy uczeń klas I-III otrzyma specjalny Dzienniczek Postępów Czytania, w którym przez kolejne 21 dni będzie gromadził naklejki, o ile tylko uda się spędzić co najmniej 10 minut dziennie z książką. Do wspólnego czytania zapraszamy również rodziców. Głośne czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację oraz pomaga w nauce i osiąganiu sukcesów w szkole. A więc naprawdę warto!

Pomysłodawcą i fundatorem nagród w konkursie jest sieć sklepów Biedronka.