Liceum i Technikum

Nasi licealiści w diecezjalnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Troje uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Faustyna Nowaczek, Natalia Poliwoda i Mateusz Szenawa, wzięli udział w diecezjalnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który był organizowany przez Stowarzyszenie Civitas Christiana.

W etapie pisemnym Faustyna Nowaczek zajęła 1 miejsce, pokonując ponad 60 uczestników. Niestety, w kolejnej ustnej części konkursu Faustyna zdobyła 5 miejsce, a do kolejnego ogólnopolskiego etapu przechodziło 3 pierwszych uczestników. Jednak w ocenie opiekuna uczniów naszego liceum, ks. Daniela Nowaka, uczniowie wypadli znakomicie.

Tematyką XXI Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego były Księga Daniela oraz Apokalipsa św. Jana. Zakres tematyczny wybranych ksiąg nawiązuje do roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce 2016/2017: „Idźcie i głoście”.

Więcej o konkursie: http://okwb.pl/