Liceum i Technikum

Nasi szóstoklasiści wystawili jasełka dla najmłodszych w czasie koncertu pod hasłem "Opolskie Przedszkolaki piewają kolędy"

Nasi szóstoklasiści wystawili jasełka dla najmłodszych w czasie koncertu pod hasłem „Opolskie Przedszkolaki piewają kolędy”

W dniu 16 stycznia w mroźne, zimowe przedpołudnie ponad dwustu przedszkolaków z opolskich Przedszkoli Publicznych nr 5, 22, 25, 33, 51, 54 oraz z Przedszkola Katolickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich SPSK w Opolu spotkało się w auli Wydziału Teologicznego UO na wspólnym kolędowaniu.

Przedszkolaki najpierw obejrzały jasełka przygotowane przez ich starszych kolegów z klasy szóstej Katolickiej Szkoły Podstawowej, a następnie śpiewały kolędy z akompaniamentem pianina, wiolonczeli i skrzypiec.

Każda z grup miała też możliwość wystąpienia na scenie i zaśpiewania pastorałki spoza tradycyjnego repertuaru kolędowego. Razem z dziećmi śpiewał opolski biskup pomocniczy Rudolf Pierskała, który na koniec spotkania udzielił zebranym błogosławieństwa.

Nad przygotowaniami do koncertu czuwała pani Gabriela Ogiolda, za co serdecznie dziękujemy. A już w marcu zapraszamy na organizowany w naszej szkole przegląd piosenki religijnej „Śpiewaj Panu, ziemio cała”, w którym mogą również wystartować przedszkolaki.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia w opolskich mediach:

Relacja NTO,  Doxa, Gość Niedzielny, Gość Niedzielny

Fot. Krzysztof Ogiolda