Nasi uczniowie obserwują Merkurego

Tranzyt Merkurego przez tarczę Słońca

W poniedziałek (9.05) 62 uczniów z naszego gimnazjum i liceum obserwowało przejście Merkurego na tle tarczy Słońca na Uniwersytecie Opolskim. Wcześniej uczniowie mogli wysłuchać wykładu na temat najbliższej Słońcu planety. Dokładnie mogli poznać merkuriański dzień i rok, jaki i warunki panujące na taj planecie. Uważni studenci Wirtualnej Akademii Astronomii poznali prawa Keplera rządzące ruchem planet oraz dowiedzieli się dlaczego Albert Einstein nie otrzymał Nagrody Nobla za teorię względności.