Liceum i Technikum

Nasza uczennica doceniona w prestiżowym Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Języku Polskim

Niedawno informowaliśmy, że Julia Dzikowska, uczennica klasy III A, z dużą przewagą nad przeciwnikami wygrała część pisemną Konkurs Wiedzy o Języku Polskim.

Dzisiaj miło nam dodać, że Julia równie wspaniale wypadła w części oratorskiej – wygłosiła sugestywne przemówienie, rozważając zagadnienie: „Internet łączy nas z ludźmi, którzy są daleko, a oddala od tych, którzy są blisko” – czy Internet może zniszczyć relacje międzyludzkie? Ostatecznie została laureatką I miejsca, a więc najlepszą z najlepszych w województwie opolskim w zakresie poprawności językowej i nauki o języku.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

http://www.kuratorium.opole.pl/index.php/k/konkurs-wiedzy-o-jezyku-polskim/5586-fkiu2