Liceum i Technikum

Naukowy wyjazd do Chorzowa

Połączenie dobrej zabawy i nauki

W środę (15.06) uczniowie gimnazjum i liceum uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Chorzowa, na której pogłębiali wiedzą z różnych dziedzin naukowych. Uczestnicy mieli okazję do przeniesienia się w czasie, poprzez skorzystanie z wirtualnej szafy – tam mogli na ekranie przyjrzeć się śląskim strojom ludowym. Mogli również zobaczyć prototypy elektrowni wodnej i elektrowni wiatrowej.

Po dawce wiedzy historycznej przyszedł czas na obserwacje astronomiczne w planetarium i zgłębienie wiedzy na temat zaćmienia Słońca i Księżyca. Duże zainteresowanie wzbudziły zajęcia w Stacji Klimatologicznej, w której można było się dowiedzieć, jak wykonywać pomiary opadów, ciśnienia i wilgotności powietrza, temperatury czy prędkości wiatru oraz zapoznać się z naukową nomenklaturą, np. termohigrograf, jak i nazwy poszczególnych chmur. Naukowo było też Obserwatorium.

Z powodu załamania pogody zrezygnowaliśmy z kolejki linowej, zamieniając ją na niezdrową przekąskę w restauracji z dużym, żółtym M, a następnie ok. 17 wyruszyliśmy do Opola.

DSC_0698 DSC_0699 DSC_0669 DSC_0688 DSC_0691 DSC_0694