Liceum i Technikum

Niecodzienna lekcja z szybą w roli głównej dla szkoły podstawowej

Uczniowie klasy szóstej w dniu 12 grudnia mieli okazję uczestniczyć w dosyć nietypowej lekcji międzyprzedmiotowej prowadzonej jednocześnie przez trzech nauczycieli: przyrodnika, polonistę i  plastyka. Jej motywem przewodnim była szyba i szkło. Uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje szkło i w jakich celach jest wykorzystywane. Odbyli przy tym wirtualną wycieczkę do huty szkła,  a także uczestniczyli w procesie produkcji tego materiału. Następnie zastanowili się nad tym, jak motyw szkła i szyby istnieje w tekście poetyckim oraz jakie przynosi ze sobą znaczenia. Sami również stali się autorami wierszy, dokonując interesujących eksperymentów językowych. Po literackich wyczynach nastąpił czas, by przelać nagromadzone w myślach interpretacje na… szkło, oczywiście za pomocą farb. Powstały dzięki temu prawdziwe arcydzieła sztuki malarskiej.