Liceum i Technikum

Niezapomniana lekcja muzyki

Dnia 11 kwietnia uczniowie klas pierwszych wzięli udział w widowisku muzycznym ,,Peer Gynt” Edwarda Griega, przygotowanym przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. Piękny koncert był dla dzieci wartościową lekcją muzyki, bo dowiedziały się, z jakich instrumentów składa się orkiestra, jaka jest różnica pomiędzy skrzypcami a altówką oraz jaki instrument wydaje najniższe dźwięki. Uczniowie szkoły muzycznej zaprezentowali swój wielki talent, ale również zachęcili dzieci do gry na instrumentach. Po koncercie pierwszoklasiści udali się do Parku Nadodrzańskiego i spędzili tam aktywnie czas.

Przypominamy, że szkoła muzyczna ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Szczegółowe informacje dostępne na plakatach, również na naszym korytarzu.