Liceum i Technikum

Niezapomniane spotkanie ze sztuką

Lekcje poza klasą w Katolickiej Szkole Podstawowej

W dniu 16 września klasa piąta i szósta odwiedziła Galerię Sztuki Współczesnej. Uczniowie wzięli udział w zajęciach zatytułowanych „Galeria nie gryzie”. Podczas zwiedzania wystawy „Salon jesienny” wraz z pracownikami placówki odbyli bardzo interesującą rozmowę na temat oglądanych dzieł plastycznych.

Następnie, podczas warsztatów, każdy uczestnik wykonał statek według własnego projektu z prostych, lecz efektownie wyglądających materiałów. Wśród uczniowskich prac znaleźć można było luksusowe jachty, zgrabne żaglówki, masywne frachtowce, a także ogromne statki wycieczkowe. Wyjście do galerii okazało się niezapomnianą przygodą.

Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu