Liceum i Technikum

Noc Nauki na Uniwersytecie Opolskim

Uczniowie gimnazjum uczestniczyli w piątkowy wieczór (10.06) w Nocy Nauki na Uniwersytecie Opolskim. O 18.00 w Studenckim Centrum Kultury dr Katarzyna Książek otworzyła Festiwal Nauki. Do godziny 20:00 bawiliśmy się na koncercie laureatów konkursu LinguaFest, a następnie zabawne piosenki śpiewał zespół matematyków i informatyków. W przerwach zapoznaliśmy się z życiem w średniowieczu, można było zagrać w różne gry i poznać ówczesne tańce.

Najważniejszy punkt zajęć to zakończenie trzeciego roku Wirtualnej Akademii Astronomii. Pierwsi absolwenci studiów otrzymali dyplomy i tytuły Młodego Astronoma (w naszej szkole mamy 14 absolwentów). A najprzyjemniejszy – wręczenie nagród  i wyróżnień laureatom konkursów – w tej grupie znalazło się aż siedmioro naszych uczniów!

Najbardziej wytrwali okazali się pierwszoklasiści – wysłuchali ciekawego wykładu o … fizyce w „Gwiezdnych Wojnach”, a następnie przeszli na seans w przenośnym planetarium w Instytucie Fizyki. Uczniowie zbadali też aktywność swojego mózgu i obserwowali jej wizualizację na ekranie komputera! Po potwierdzeniu sprawności intelektualnej wszyscy z sukcesem pokonali Labirynt Tajemnic – wykazali się wiedzą z fizyki i matematyki! Na zakończenie – tuż przed północą – obejrzeliśmy fascynujący pokaz tańca z ogniem. Pogoda dopisała, noc była ciepła, a nauka okazała się świetną zabawą. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

DSC_0569 DSC_0579 DSC_0580 DSC_0584 DSC_0585 DSC_0588