Liceum i Technikum

Nowa gazetka szkolna naszego gimnazjum nadchodzi!

Nowa era szkolnej gazetki!

Szeleszczące kartki, roznoszący się dookoła zapach szkolnej drukarki… W takim klimacie obracały się szkolne gazetki. Do teraz.

Czas na zmiany!

 

PANDA to nowa, multimedialna gazetka, powstająca dzięki ogólnopolskiej platformie QMAM – Młodzieżowej Akcji Multimedialnej.

Czego można spodziewać się po artykułach w szkolnej gazetce? Odrobiny szkolnych plotek, garści informacji na temat bieżących wydarzeń, porcji humoru z uczniowskich zeszytów, pojawiających się od lat w opowieściach pedagogów…

PANDA zmienia ten stereotyp i stawia sobie poprzeczkę wyżej.

Czy wiecie jakie jest najciekawsze kino w Opolu? Nie, to nie Helios, to też nie Kino Studio w MDK… Przeczytajcie i zobaczcie film z wywiadu z Rafałem Mościckim – twórcą festiwalu filmowego Opolskie Lamy.

Dlaczego niektóre teksty młodych autorów są pisane tylko dla włamywaczy? Odpowiedź znajdziecie w felietonie.

Jak często gracie w wif-waf? Nie słyszeliście o tej grze? A o ping-pongu? Przeczytajcie jak powstał ping-pong i zobaczcie film w jakich przedziwnych miejscach można w niego grać.

Czy jesteście ciekawi jak naszą gimnazjalną, klasową codzienność widziałby ktoś nowy, nie znający naszej szkoły wcześniej? Przeczytajcie opowiadanie „Mój dzień w szkole” a być może znajdziecie tam znajome sytuacje i zabawne wspomnienia.

Czy wynalazek młodej pani fizyk z Wrocławia sprawi, że już wkrótce do ładowania telefonu wystarczy nam cieniutka folia, kupiona w kiosku za parę złotych, naklejona na urządzenie, lub zaszyta w zwykły pokrowiec? Jeśli słowo „perowskity” kojarzy wam się bardziej z biologią niż fizyką, to przeczytajcie relację ze spotkania z panią dr Olgą Malinkiewicz, na którym przedstawiła swoje fascynujące wynalazki.

Czy macie ochotę na odrobinę poezji? Przeczytajcie wiersz o Wyspie Bolko, a także fraszkę napisaną przez siostry z Karmelu Słowa Bożego, którą nam chętnie udostępniły do publikacji.

Chcesz poczytać Qmamy z innych szkół z całej Polski? Chcesz zobaczyć naszą gazetkę wśród innych Qmamów? Zajrzyj na ogólnopolską stronę gazetek QMAM

Masz pomysł na ciekawy artykuł, chcesz spróbować swoich sił jako autor i dziennikarz? Zgłoś się do nas!

Gazetki szukajcie też w zakładce ->  Szkolne Gazetki .

Panda - Publiczne Katolickie Gimnazjum w Opolu