Liceum i Technikum

Tak obchodziliśmy 1050. rocznicę Chrztu Polski

Uroczyste obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski w Opolskiej Katedrze!

Uczniowie naszego liceum i gimnazjum, przy współpracy z duszpasterzami katedry oraz Stowarzyszeniem Katolickim „Civitas Christiana”, zaprezentowali 22 kwietnia 2016 roku muzyczno – teatralne misterium, będące dziękczynieniem za Chrzest Polski i włączenie narodu polskiego w krąg europejskiej wspólnoty chrześcijańskiej. Zebrani w katedrze przedstawiciele wielu opolskich szkół mogli wysłuchać pięknego śpiewu chóru Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu, który zaprezentował przy akompaniamencie orkiestry najważniejsze pieśni religijne, z Bogurodzicą na czele. Dzięki oprawie muzyczno – teatralnej oraz grupie rycerzy i dam dworu mieliśmy okazję choć na chwilę poczuć atmosferę średniowiecznego zgromadzenia. Uroczystość dostarczyła wszystkim wielu wzruszeń, była również okazją do refleksji i modlitwy w intencji ojczyzny podczas nabożeństwa przygotowanego przez ks. Daniela Nowaka. Uroczystemu uwielbieniu Boga w historii naszego państwa przewodniczył biskup pomocniczy diecezji opolskiej – Rudolf Pierskała.

Po zakończonym misterium uczniowie biorący udział w konkursach na temat Chrztu Polski odebrali cenne nagrody, a pani Dyrektor przekazała wszystkim organizatorom i uczestnikom uroczystości słowa podziękowania.

Pozostaje nam teraz życzyć sobie oraz naszej Ojczyźnie kolejnych lat obfitych w łaskę szczerej wiary, pokoju i miłości.

Relacja fotograficzna Jubileuszowe misterium Chrztu Polski – Gość Opolski

Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu