Liceum i Technikum

W oczekiwaniu na narodziny Syna Bożego. Rekolekcje adwentowe 2017

Tegoroczne rekolekcje już za nami. W tym roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nieco innych spotkaniach niż do tej pory. Dzieci ze szkoły podstawowej wysłuchali słowa ks. Jarosława Staniszewskiego. Dowiedziały się między innymi, co to znaczy gotować drogi Panu. Spróbowały jazdy da monocyklu i wysłuchały pięknej gry na harmonijce. Następnie w klasach realizowały scenariusze rekolekcyjne z wychowawcami. Gimnazjaliści wraz z licealistami wysłuchali poruszającego świadectwa Michała PAXA Bukowskiego, krakowskiego rapera, który zachęcał młodych ludzi do życia w prawdzie, czystości i miłości Bożej. Młodzież od początku do końca zaangażowała się w przygotowanie wydarzenia: uczniowie sami napisali rozważania do Adoracji Najświętszego Sakramentu, stworzyli atmosferę sprzyjającą kontemplacji i modlitwie, na motywach przypowieści o synu marnotrawnym zrealizowali autorskie przedstawienie teatralne. W czasie konferencji ks. Łukasza Kniecia najstarsi uczniowie snuli refleksje o przyszłości i idealnym domu. Swoje marzenia i plany zawierzyli Chrystusowi w czasie uroczystej Eucharystii. Wzruszenia i refleksje tych trzech pięknych dni na długo pozostaną w naszej pamięci.