Odkrywamy tajemnice Kosmosu

Klasa 1 b na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej odkrywała tajemnice Kosmosu. Dzieci na podstawie modelu Układu Słonecznego poznały planety, dowiedziały się, że Ziemia, na której żyjemy, jest w ciągłym ruchu i że dzięki temu mamy na przykład dzień oraz noc. Wiedzą, dlaczego Słońce świeci i dlaczego warto obserwować niebo. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadania nauczyciela. W przyszłości z pewnością chciałyby pojechać do planetarium. Na zakończenie cyklu zajęć uczniowie samodzielnie stworzyli piękne lapbooki na temat Układu Słonecznego, dodając różne ciekawostki związane z planetami, Księżycem i Słońcem. Była to również doskonała okazja do wypożyczenia kilku pasjonujących kosmicznych opowieści ze szkolnej biblioteki.