Liceum i Technikum

Odkrywamy sekrety nauki

W ramach projektu Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki dnia 11.01.2018 uczniowie klas III, IV, V i VI
wzięli udział w zajęciach w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji przy ul. Duboisa m.in. z matematyki, fizyki, muzyki i fotografii. Dowiedzieli się, jak powstają chmury i doświadczyli, jakie siły oddziałują na naszą planetę. Zajęli się zagadnieniem soczewek i rozszczepienia światła. Najbardziej emocjonujący był pobyt w pokoju zagadek – rozwiązując łamigłówki matematyczne, uczniowie przechodzili do kolejnych zaszyfrowanych aktówek z nowymi zadaniami. Obliczali masę warzyw w sklepiku, ważyli plecak, odmierzali odległości w pomieszczeniu. W czasie zajęć z przyrody poznali sylwetkę księdza Dzierżona i jego pasję do pszczelarstwa. Nadarzyła się także wyjątkowa okazja wypróbowania oryginalnych instrumentów muzycznych jak bum bum rurki oraz wykonania pamiątkowej fotografii kultowym polaroidem. Poniżej fotorelacja z tego pouczającego spotkania.