Liceum i Technikum

„Odpowiedzialni za Ziemię” – Katolicka Szkoła Podstawowa świętowała obchody Dnia Ziemi

Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w piątek, 21 kwietnia, wspólnie z kinem Meduza świętowała obchody Dnia Ziemi pod hasłem „Odpowiedzialni za Ziemię”

Nasza planeta jest wspólnym domem i w trakcie wydarzenia „Odpowiedzialni za Ziemię” uczniowie poprzez zabawę i kreatywną pracę nauczyli się tego, jak należy o nią dbać. Szczególną wartością obchodów Dnia Ziemi jest zwiększenie świadomości ekologicznej całej społeczności szkolnej.

Czym jest ekologia i co właściwie znaczy być eko? Jak wyglądała przyroda przed naszą ingerencja? Jak możemy pomóc przyrodzie? Co to znaczy żyć w zgodzie z naturą? Na te i wiele innych pytań uzyskali odpowiedź uczniowie podczas warsztatów i oglądania filmów „Królestwo”, ukazującego tysiące lat temu Europę pokrytą niekończącym się lasem, w którym niepodzielnie rządziły żubry, lisy, wilki, łosie i jelenie. Ich królestwem była rozciągająca się przez cały kontynent prapuszcza, której serce tętniło w Puszczy Białowieskiej, dziś jedynym jej zachowanym fragmencie. W sercu pełnego tajemnic lasu rozgrywa się niesamowita opowieść o przyrodzie – tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką.

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej mieli okazję przenieść się do magicznego świata dziecięcej wyobraźni, dzięki tytułowej bohaterce filmu ,,Sonia”. Film opowiadał o pierwszej nocnej wizycie u koleżanki dziewczynki w wieku naszych uczniów. Dzięki temu dzieci mogły utożsamić się z Sonią. Dziewczynka odkrywa dziwny, straszny, ale jednak fascynujący świat dorosłych, nastolatków i rówieśniczki Celestyny, która żyje inaczej niż ona. Film ukazuje potęgę dziecięcej kreatywności, jej blaski i cienie. Seans w kinie ,,Meduza” był niezwykłą podróżą przez magiczną krainę – przez świat widziany oczami dziecka.