Liceum i Technikum

Z odwiedzinami w Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu

Uczniowie klas IV-VI mieli przyjemność 5 kwietnia uczestniczyć w ciekawych lekcjach przyrody i matematyki w Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu przy ul. Powstańców Śląskich.

Na warsztatach matematycznych poznali wymiary kartek papieru ich wytrzymałość oraz co można z nich zrobić. Mogli się przekonać, że po przecięciu wzdłuż w jednej trzeciej szerokości wstęgi Mӧbiusa otrzyma się jedną węższą wstęgę Möbiusa o długości równej wyjściowej wstędze oraz splecioną z nią dwukrotnie dłuższą, dwukrotnie skręconą obręcz.

Warsztaty chemiczne były w całości poświęcone produkcji galalitu z mleka i octu. Fizyka była z przygodami w powietrzu, czyli było kilka słów o  Danielu Bernoullim. Zajęcia biologiczne to laboratorium zmysłów. Uczniowie poznali wszystko o zmysłach i ich znaczeniu w życiu.