Liceum i Technikum

Ole! Hiszpania w wielu odsłonach!

Niedawno w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Hiszpanii, skierowany do wszystkich uczniów uczących się w naszej szkole języka hiszpańskiego. Uczniowie mogli wykazać się znajomością najnowszych latynoskich przebojów, zaprezentować własny układ taneczny, zmierzyć się w quizie na temat kultury i wiedzy ogólnej o Hiszpanii. Dzieci ze szkoły podstawowej wzięły udział w konkursie plastycznym pod tytułem „Viaje por España”. Specjalnie na tę okazję przystroiliśmy szkołę – został przygotowany kącik kuchni hiszpańskiej, gdzie uczniowie mogli próbować dań hiszpańskich i latynoamerykańskich, takich jak gazpacho, nachos con salsa, paella, churros oraz dowiedzieć się, czym są hiszpańskie tapas. Klasy III gimnazjum zaprezentowały przedstawienie” Españoles en el mundo”, przybliżające sylwetki znanych osób ze świata hiszpańskojęzycznego. Uczniowie zagrali w piłkę z Messim, modlili się z papieżem Franciszkiem, tańczyli przy gorących rytmach Shakiry, Enrique i Julio Iglesiasów, zobaczyli na własne oczy walkę byka z matadorem oraz pojedynek Zorro z Don Quijote. Za organizację tego pełnego wrażeń wydarzenia dziękujemy pani Marii Sadłoń, która potrafiła wykrzesać z uczniów niezmierzone pokłady entuzjazmu i zaangażowania. Jesteśmy pod wrażeniem!