Liceum i Technikum

Opolskie Lamki 2018

Przez cztery dni trwały 11. Opolskie Lamki, czyli warsztaty animacji poklatkowej w Kinie Meduza w Opolu. Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej znaleźli się w gronie 35 uczniów z całej Opolszczyzny. Ich zadaniem było stworzenie krótkiego filmu animowanego. Warsztaty prowadził tym razem Łukasz Rusinek, opolanin, animator, ilustrator i reżyser animowanych teledysków, a także laureat nagrody Grand Prix za najlepszą etiudę filmową na 15. Festiwalu Filmowym Opolskie Lamy. Każda z animacji była złożona z kilku lub kilkunastu klatek – na bohaterów chętnie wybierano postacie z  bajek i filmów, ale dzieci rysowały też latające czerwone baranki, rycerzy walczących na miecze, skaczące piłki i układające się do snu niedźwiedzie. Tak powstał trwający 2,5 minuty film.
Ogólnopolskie Opolskie Lamki 2018 – warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci to projekt nastawiony na zintegrowaną edukację dotyczącą tworzenia dzieła filmowego w zakresie animacji filmowej oraz przedstawienia dorobku polskiej animacji poprzez włączenie do projektu pokazów w ramach ogólnopolskiego wydarzenia filmowego.
/www.opolskielamy.pl/