Liceum i Technikum

„Opolskie Lamki” – warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej

Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Opolu tworzą filmy!

Ważne jest, aby zapoznawać dzieci z różnymi dziedzinami sztuki. Teraz przyszedł czas na film.

Uczniowie szkoły  podstawowej biorą udział w projekcie „OPOLSKIE LAMKI – Warsztaty Animacji Poklatkowej dla dzieci”. Jest to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Opolskie Lamy, który ma na celu przybliżyć dzieciom sztukę filmową, a także przekazać im podstawy produkcji filmowej dla najmłodszych. „Lamki” stanowią cykl spotkań mających na celu wzbudzenie twórczego i kreatywnego myślenia, prowadzącego do stworzenia filmu animowanego metodą poklatkową. Cykl obejmuje: interaktywne warsztaty twórczego myślenia, warsztaty plastyczne, fotograficzne oraz animacyjne. Uczestnicy poprzez zabawę i współdziałanie, mają możliwość zdobycia praktycznej wiedzy i umiejętności z zakresu: wykorzystywania różnego rodzaju nietypowych materiałów do tworzenia postaci i scenografii filmu, tworzenia scenariusza i fabuły filmu oraz wykorzystania nowoczesnego sprzętu technologicznego w procesie animacyjnym. Z naszej szkoły pięcioro uczniów poznaje tajniki filmowej.

Relacje z warsztatów na stronie: Opolskie Lamki 2016 – Kino Meduza

DSC_0395

opolskie lamki