Liceum i Technikum

„Oryginalny” projekt klasy VII

Kolejnym działaniem w ramach realizacji w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest projekt klasy siódmej. Zasady  są proste: czytamy angielskojęzycznych autorów po angielsku. Każdy siódmoklasista otrzymał zadanie – zmierzyć się z wyzwaniem i przeczytać chociaż kilkanaście stron. Co jakiś czas wymieniamy się wrażeniami – zarówno z lektury, jak i faktu czytania po angielsku. Jeśli ktoś chce, może wymienić książkę na inną lub kontynuować czytanie. W szkolnej bibliotece mamy do wyboru uproszczone lektury, wersje dwujęzyczne, te opatrzone podręcznym słownikiem, jak również pełne wydania w oryginalnym języku. Co jakiś czas na lekcji wychowawczej lub zajęciach języka angielskiego przeznaczamy 10 minut na lekturę. Można również czytać, kiedy skończy się szybciej test lub zadanie.