Liceum i Technikum

Pączki Rity

Szkolny Chórek w Szkole Podstawowej SPSK postanowił wybrać dla siebie nazwę. Wszyscy członkowie podawali propozycje, które krążyły wokół patronki naszej szkoły św. Rity i atrybutów jej przypisywanych. Pojawiło się kilka pomysłów: „róże Rity”; „różane pączki”; „kwiatuszki”; „uczniowie Rity”; „czerwone róże”; „pączki róży”, a po wielu dyskusjach i głosowaniach pozostały „Pączki Rity”. Pączki kojarzą się z kwiatem,  który dopiero się rozwija, ale, jak niektórzy słusznie zauważyli, mogą też pięknie smakować, kiedy pomyślimy o „pączkowym” jedzeniu. Nasze spotkania i próby to nauka pięknego śpiewania mniej lub bardziej znanych piosenek oraz świetna zabawa. Przygotowujemy śpiew uświetniający liturgię szkolnych Mszy Świętych. Śpiewamy na różnych uroczystościach szkolnych oraz staramy się brać aktywny udział w warsztatach wokalnych i konkursach.

Serdecznie zapraszamy na nasze próby. Chórek ćwiczy w poniedziałki o 13.25 klasy młodsze, o 14.10 klasy starsze, gitara dla początkujących, gr. 1 we wtorek o 13.25, grupa 2 w środę o 14.10. 

Bądź pozdrowiona_tekst