Liceum i Technikum

W Parku Miniatur Sakralnych w Olszowej

Klasy V, VI i VII w dniu 9 października wyjechały na wycieczkę do Parku Miniatur Sakralnych w Olszowej. Zwiedzając obiekt, uczniowie mieli możliwość dowiedzenia się wielu ciekawostek związanych z najpiękniejszymi budowlami sakralnymi Polski i Europy.

Po zapoznaniu się z wystawionymi na wystawie miniaturami, udali się do restauracji, w której klimatycznym wnętrzu odbyły się warsztaty poświęcone gatunkom roślin oraz ich wykorzystaniu. Uczestnicy spotkania mieli okazję przekonać się, jak smakuje zdrowa kanapka z samodzielnie przyrządzonym masłem ziołowym i kiełkami. Poczęstunkowi towarzyszyła degustacja zdrowych, wyciskanych na zimno soków owocowych.

Kolejnym punktem programu było szaleństwo bądź to na boisku, bądź to w parku linowym. Radosny ten czas uprzyjemniało rozpalone ognisko, przy którym można było się ogrzać lub przyrządzić wyśmienitą kiełbaskę. Zadowoleni, dotlenieni i zainspirowani wróciliśmy do Opola, planując już kolejną przygodę.