Liceum i Technikum

Pasowanie na czytelników

Nasi pierwszoklasiści zostali oficjalnie pasowani na czytelników szkolnej biblioteki! Dzieci poznały zasady wypożyczania i regulamin. Dowiedziały się, jak dbać o książki i dlaczego warto czytać. Opowiedziały też o własnych czytelniczych zainteresowaniach. Z bliska przyjrzały się skarbom szkolnego księgozbioru, a nawet wypożyczyły pierwsze książeczki. Na pamiątkę otrzymały dyplomy. W ramach ministerialnego projektu „Mała książka, wielki człowiek” każde dziecko odebrało również wyprawkę czytelniczą w postaci kolorowego elementarza. W tym roku książkę dla najmłodszych pt. „Córka antykwariusza” napisała  autorka popularnych „Skarpetek” – pani Justyna Bednarek. Przepiękne ilustracje przygotowała natomiast pani Emilia Dziubak.

Pierwszoklasistom życzymy niesamowitych przygód w świecie książek i wielu inspirujących czytelniczych odkryć. Liczymy, że będziecie częstymi gośćmi szkolnej biblioteki.