Pielgrzymka do Częstochowy

Uczniowie klas I-VI w dniu 3 czerwca w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Szkół i Przedszkoli Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich udali się wraz z nauczycielami na Jasną Górę z dziękczynieniem za mijający rok szkolny. Szczególne podziękowanie w kierunku Matki Bożej skierowały dzieci pierwszokomunijne, które mogą już w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Pielgrzymka była okazją do wspólnej modlitwy i spotkania się wszystkich szkół, radosnej zabawy, śpiewu, inspirujących rozmów. Uczestnikom 12. Przeglądu Teatrów Szkolnych SPSK wręczono Złote Maski.

Mszy Świętej na Szczycie przewodniczył bp Andrzej Przybylski z Częstochowy, który skierował do zebranych słowa: „Nie bójcie się, jak rzucicie swoje życie na wiatr Ducha Świętego to zwyciężycie świat, to będziecie dla świata skarbem, kimś pięknym i ważnym”.