Liceum i Technikum

Pierwszy dzień na studiach dla czwartoklasistów

Czwartoklasiści szkoły podstawowej mieli okazję wcielić się w rolę studentów Politechniki Opolskiej

Ich przygoda rozpoczęła się od spotkania ze św. Janem Kantym. Uczestnicy wycieczki poznali żywot świętego oraz legendy z nim związane. Kolejnym punktem dnia było zwiedzanie laboratorium energetyki tam mogliśmy zobaczyć sztuczny piorun oraz łuk elektryczny, generowane przez urządzenia laboratoryjne. W instytucie Konfucjusza uczniowie poznawali tradycje, zwyczaje i podstawowe zwroty mieszkańców Państwa Środka oraz rytuał parzenia herbaty. Spotkanie z kulturą Chin odbywało się w bibliotece stylizowanej na wzór chiński.

Wydział Informatyki zaznajomił uczniów z tajnikami druku trójwymiarowego. Obserwacjom drukowania w 3D towarzyszyły wielkie emocje oczekiwania na efekt końcowy. Następnie już w instytucie automatyki zaprezentowane zostały możliwości dźwigów i żurawi sterowanych komputerowo.

Nie tylko inżynierów kształci się na politechnice, więc nasze kroki skierowaliśmy na Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii gdzie zostaliśmy zaznajomieni z częścią uczelni poświęconej rozwojowi i usprawnianiu ciała. Zobaczyliśmy sale gimnastyczną, sportową i baletową oraz siłownię. a następnie mogliśmy poczuć się jak prawdziwi studenci i zasiąść w ławach sali wykładowej, w której wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji o życiu studentów wydziału.

Wyjście dało przedsmak tego, co czeka uczniów po maturze.

Szkoła Podstawowa w Opolu Szkoła Podstawowa w Opolu Szkoła Podstawowa w Opolu Szkoła Podstawowa w Opolu Szkoła Podstawowa w Opolu Szkoła Podstawowa w Opolu Szkoła Podstawowa w Opolu Szkoła Podstawowa w Opolu Szkoła Podstawowa w Opolu