Liceum i Technikum

Pierwszy Szkolny Turniej Scrabble

26 września w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Szkolny Turniej Scrabble. We wstępnych eliminacjach mogli wziąć udział wszyscy chętni, natomiast w części głównej turnieju uczestniczyło 14 osób. Dzięki Panu Maciejowi Skrzypczakowi, który jest członkiem Polskiego Towarzystwa Scrabble, uczniowie mogli spróbować sił w profesjonalnej grze, poznać dokładnie zasady gry, skorzystać z Oficjalnego Słownika Polskiego Scrabblisty oraz zegarów szachowych. Po wielogodzinnych rozgrywkach zwyciężył uczeń klasy III c gimnazjum – Tomasz Konon, drugie miejsce zajął Stanisław Trela (IIIb), a – trzecie Natalia Grala (IIIb). Spośród uczniów szkoły podstawowej, którzy grali razem z gimnazjalistami, najlepszy okazał się uczeń klasy 4b – Marcin Stasz. Gratulujemy!

Pan Skrzypczak zaproponował utworzenie sekcji miłośników scrabble w naszej szkole oraz zorganizowanie kolejnego turnieju. Wszyscy zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do pani Zofii Honisch lub nauczycieli polonistów.