Liceum i Technikum

Podsumowanie akcji „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Uczniowie klas 1-3 podsumowali projekt „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” spotkaniem w bibliotece i niecierpliwie wyczekiwanym losowaniem maskotek. Przez miesiąc dzieci zbierały naklejki do czytelniczych albumów, poświęcając kilkanaście minut dziennie na wspólne czytanie z rodzicami. Czas spędzany z książką stał się dla nich codzienną przyjemnością: w świetlicy, na lekcji i podczas jazdy autokarem na wycieczce. Dla dobra naszego i naszej planety uczniowie zgłębiali także wiedzę o budowie drzew oraz segregacji śmieci, a na koniec z zapałem zbudowali własne drzewa słodziakowe z odpadów. Efekty ich pracy są naprawdę wspaniałe. Za czytanie młodszym kolegom serdecznie dziękujemy Tomaszowi Kononowi, uczniowi klasy I B, który od lat reprezentuje naszą szkołę w konkursach recytatorskich. Nie ma to jak dobry przykład starszego kolegi.