Podsumowanie etapu powiatowego Wielkiej Ligi Czytelników

Jako Koordynator Wojewódzki ogólnopolskiego projektu Wielka Liga Czytelników informujemy, że w tegorocznej edycji udział wzięło: 13 493 uczestników, 687 placówek, 161 powiatów, 16 województw. Z testem powiatowym zmierzyło się aż 2 620 uczestników.

Laureatami etapu powiatowego zostały te drużyny, które zdobyły określony procent punktów z testu:

MISTRZ POWIATU: 90%-100% tj. 153-170 punktów

I WICEMISTRZ POWIATU: 80%-89% tj. 136-152 punktów

II WICEMISTRZ POWIATU: 70-79% tj. 119-135 punktów

W województwie opolskim w finale uczestniczyły drużyny z powiatów: strzeleckiego i miasta Opola. Wyniki prezentują się następująco:

Kat. Klasy I-III

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jacka w Staniszczach Małych Sporoku – Mistrz Powiatu (awans do finału wojewódzkiego)

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 i m. Gustawa Morcinka w Opolu – I Wicemistrz Powiatu

Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK im. Św. Rity w Opolu – II Wicemistrz Powiatu

Kat. IV-VI

Publiczna Podstawowa im. Św. Jacka w Staniszczach Małych – Sporoku – I Wicemistrz Powiatu

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 i m. Gustawa Morcinka w Opolu – II Wicemistrz Powiatu

MISTRZOWIE POWIATU ZOSTAJĄ UCZESTNIKAMI VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ JUŻ 28 MARCA BR. – TEST WOJEWÓDZKI ONLINE. Wezmą w nim udział aż 403 drużyny z całej Polski, w tym uczniowie szkoły w Staniszczach Małych – Sporoku. Serdecznie gratulujemy!