Liceum i Technikum

Podziękowaliśmy Powstańcom Warszawskim! Akcja BohaterOn w naszej szkole

Klasa III C naszego gimnazjum wraz z wychowawczynią p. Darią Pernal DZIĘKUJĄ wszystkim Nauczycielom i Uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy uczestniczyli w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji BohaterOn – włącz historię! Wysłaliśmy do Powstańców Warszawskich ponad 130 kartek pocztowych – dowodów naszej wdzięczności, wielkiego szacunku oraz podziwu dla ich siły i odwagi. W czasie tej szczególnej lekcji historii poznaliśmy osobiste przeżycia Powstańców. W ich opowieściach o walce z 1944 r. odkryliśmy dumę, ból, smutek, przyjaźń, miłość, pragnienie wolności. Nauczyliśmy się, że dobro i prawda ostatecznie zawsze zwyciężają! Teraz czekamy na odpowiedź Powstańców
i mamy nadzieję, że Bohaterowie Powstania Warszawskiego po otrzymaniu naszych wiadomości będą równie wzruszeni i dumni jak MY!