Liceum i Technikum

Ponadczasowa „Opowieść Wigilijna” Charlesa Dickensa – międzypokoleniowe przedstawienie teatralne z udziałem klasy III A gimnazjum

Niezwykła przygoda uczniów klasy III A gimnazjum

Uczniowie klasy III A gimnazjum wzięli udział w międzypokoleniowym projekcie organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu. Razem z seniorami wzięli udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Opowieść Wigilijna” Charlesa Dickensa, które odbyło się 21 grudnia 2016 r. na małej scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Było to niezwykłe spotkanie, w którym młodzież i seniorzy mogli poznać się nawzajem, zobaczyć, że pomimo wieku nie różnią się wiele od siebie, mogą wspólnie żartować, a przede wszystkim miło spędzać czas.

W przedstawieniu wzięli w nim udział seniorzy i pracownicy z DPS dla Kombatantów w Opolu oraz uczniowie z: Publicznego Katolickiego Gimnazjum w Opolu, z Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu, z PSP nr 14 w Opolu oraz uczennice z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Opolu.

Relację z przedstawienia można było zobaczyć w wieczornym wydaniu Kuriera Opolskiego w TVP 3.

https://opole.tvp.pl/28323849/22-grudnia-2016

(od 9 min.)