Liceum i Technikum

Pożegnanie Maturzystów 2018

,,Co z tego, że stoisz na środku skrzyżowania, jeżeli nie masz chęci, by iść dokądkolwiek…” – te i inne piękne słowa wybrzmiały dzisiaj ze sceny, kiedy po raz kolejny pożegnaliśmy maturzystów. Ukończenie liceum to czas podsumowań, wzruszających wspomnień i inspirujących refleksji. Uczniowie klasy II pożegnali starszych kolegów muzyką i śpiewem, pełnymi radości i pozytywnej energii. Usłyszeliśmy życzenia powodzenia na maturze i w życiu: „Sięgajcie po gwiazdy. Może ich nie zdobędziecie, ale podejmowanie wyzwań wykształci wasze charaktery. Idźcie śmiało do przodu, nie bójcie się życia! Nigdy nie rezygnujcie!”. W kierunku wychowawczyni, pani Elżbiety Stanek oraz nauczycieli padły piękne słowa podziękowania. Klasa druga w roli gospodarzy spotkania wypadła fenomenalnie, za co serdecznie dziękujemy.

W czwartek natomiast uczniowie uczestniczyli w ostatniej szkolnej Mszy Świętej, w czasie której ofiarowali Panu Bogu najgłębsze troski i leki. Przed ołtarza przynieśli miedzy innymi zapisane zeszyty przedmiotowe i podręczniki. W darze od swojego duszpasterza, ks. Łukasza Kniecia otrzymali świecę. Będzie im ona odtąd towarzyszyć w trudnych momentach i zapłonie już wkrótce w sali egzaminacyjnej w czasie matur.