Liceum i Technikum

Prezentacja projektów edukacyjnych

Dnia 8 czerwca prezentowaliśmy efekty całorocznej pracy w projektach edukacyjnych. Na początku obejrzeliśmy film o miejscach pamięci i pomnikach w Opolu, efekt projektu „Memory walk”, realizowanego pod kierunkiem pani Anety Mościckiej we współpracy z Domem Anne Frank w Amsterdamie. Uczniowie zapoznali się z wielokulturowym dziedzictwem naszego miasta podczas gry terenowej, przeprowadzili sondę uliczną, wreszcie pod okiem profesjonalnego operatora kamery zrealizowali zdjęcia i zmontowali film. Następnie uczennice z klasy II A i III B pokazały komiks o roli kobiet w powstaniu warszawskim – formę bardzo nowoczesną, a przede wszystkim bogatą w merytoryczną treść, którą w postaci wystawy można obejrzeć na szkolnym korytarzu, za co dziękujemy paniom Agacie Świerc i Ewie Wójcik. Uczniowie podziwiali również gry edukacyjne zaprogramowane przez uczniów pod czujnym okiem pani Marzeny Pawłowskiej. Dowiedzieliśmy się więcej o prawach fizyki działających w czasie wykonywania skoku narciarskiego – temat pomogła zgłębić pani Mieczysława Szejna. Na koniec gimnazjaliści mieli okazję powąchać szereg wonnych ziół, wyhodowanych w doniczkach i wysłuchać naukowego komentarza na temat ich właściwości. Projekt z biologii koordynowała pani Lucyna Polzer-Mizio.