Liceum i Technikum

Projekt „BohaterOn 2022” w naszej szkole zakończony!

Uczniowie klas ósmych naszej szkoły podstawowej w ramach lekcji języka polskiego wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „BohaterOn – włącz historię”, którego celem jest przywracanie pamięci o Powstańcach Warszawskich. Będący dziś w sile wieku, często zapomniani bohaterowie polskiej historii, dzięki akcji tworzenia wpisów na portalu dumnizpowstańców.pl, otrzymali zbiór wiadomości pełnych dumy i zrozumienia patriotycznych potrzeb młodych ludzi z okresu II wojny światowej. Nasi uczniowie ujawnili swoją wrażliwość na historię i trudne wybory ludzi, którzy znaleźli się w sytuacji wymagającej niezwykłej odwagi i budzącej poczucie wspólnotowej odpowiedzialności. W czasie lekcji młodzież zapoznała się z historią Powstania, obejrzała filmy edukacyjne, przygotowała krótkie wiadomości na wzór tych z poczty powstańczej i w 25 słowach, tak jak Powstańcy, zamknęła swoje przesłanie pełne wdzięczności, dumy, wzruszenia i historycznej pamięci. Uczestnikom projektu serdecznie gratulujemy zaangażowania!