Liceum i Technikum

Projekt „lapbook” w naszym gimnazjum

Uczniowie klasy III A i III B naszego gimnazjum udowodnili, że powtarzanie materiału przed egzaminem gimnazjalnym może być kreatywną, logiczną i inspirującą zabawą. W czasie lekcji języka polskiego zaprezentowali własnoręcznie przygotowane lapbooki, czyli „książki na kolana”, tematyczne teczki, które pozwalają gromadzić wiedzę w sposób twórczy i interaktywny. Lapbooki mogą być także formą sprawdzania znajomości lektur szkolnych, umiejętności ich interpretacji. Najważniejszą ich zaletą jest jednak promocja książek oraz najwybitniejszych twórców. Jeśli ktoś jest zainteresowany taką formą porządkowania i powtarzania wiadomości, zapraszamy na konsultacje z uczniami klasy III A i III B. Dodatkowych informacji udziela dumna z uczniowskiego wysiłku p. Daria Pernal.