Liceum i Technikum

Przygotowania do Świąt w szkolnej świetlicy

Przed świętami w naszej szkolnej świetlicy rozpoczęliśmy przygotowania. Jako pierwszy pojawił się pusty koszyk, którego zawartość wypełniały dzieci, malując to, co powinno się znajdować w koszyczku, ale także te słodkie rzeczy, jakie sami chętnie by do niego włożyli. Nasza kreatywność nie ustawała – uczniowie chętnie podjęli się wypełniania papierowych pisanek różnymi kolorami, by zabrać je potem do domu i wręczyć bliskim bądź udekorować swój pokój. Wychowawcy świetlicy opowiedzieli dzieciom nieco o Triduum Paschalnym, czym ono jest, jakie zawiera elementy oraz zadawali zagadki związane z tematem. Dzieci chętnie słuchały i wykazały się także swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom angażującym się  w inicjatywy podejmowane na świetlicy. Ich prace można podziwiać na świetlicowej gazetce.