Liceum i Technikum

Przyjacielem Ziemi jestem Ja! Projekt klasy IB: „Drugie życie śmieci”

Ziemia to nasz wspólny, piękny dom. Jest wyjątkowa, nie znamy innego miejsca, w którym istniałoby życie. Jest nazywana błękitną planetą, bo z kosmosu widać głównie morza i oceany, których na Ziemi jest znacznie więcej niż lądów.

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. W szczególny sposób podkreślaliśmy w tym dniu istotę ochrony naszej planety. To, w jakim stanie pozostawimy Ziemię naszym przodkom, zależy właśnie od nas. Podziwiajmy różnorodność naszej planety i chrońmy Ziemię nie tylko w dniu jej święta.

Jak możesz chronić środowisko? Wyrzucaj śmieci tylko do wyznaczonych pojemników, segreguj śmieci, zabieraj na zakupy własne torby, korzystaj z ekologicznych środków transportu jak np. rower, zwracaj uwagę na kupowane produkty, wiele opakowań nadaje się do recyklingu, sprawdzaj, czy kupowane produkty nie są testowane na zwierzętach, nie rozpalaj ognisk w lasach, na łąkach, oszczędzaj wodę.

Uczniowie klasy 1b przygotowali prace pod tytułem ,,Drugie życie śmieci”, wszystkie są wyjątkowe i oryginalne, ponieważ dzieci do stworzenia prac wykorzystały odpady.