Liceum i Technikum

Przyszłorocznych pierwszoklasistów zapraszamy do klasy matematycznej

Proponujemy Państwa dzieciom rozszerzony program nauczania matematyki już od klasy pierwszej (5 godzin edukacji matematycznej tygodniowo). Dlaczego warto rozpocząć naukę matematyki od najmłodszych lat? Matematyka jest nie tylko narzędziem do rozwiązywania problemów liczbowych, ale także kształtuje umiejętności logicznego myślenia i rozumowania. Dzieci rozwijają umiejętność abstrakcyjnego myślenia, precyzji, koncentracji oraz zdolność do analizy i syntezy. Ponadto, matematyka jest fundamentem wielu dziedzin nauki, technologii i inżynierii, a jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym –zaczynając od prostych obliczeń, aż po zaawansowane problemy matematyczne. Wprowadzając dzieci w świat matematyki już na początku edukacji, przygotowujemy je do skutecznego radzenia sobie z wyzwaniami matematycznymi w przyszłości oraz rozwijamy ich umiejętności analityczne i kreatywne myślenie. Oprócz tego, nasza klasa matematyczna oferuje unikalną możliwość uczestnictwa w zajęciach z robotyki i kodowania. Dzięki temu uczniowie nie tylko zgłębiają tajniki matematyki, ale również rozwijają umiejętności programowania oraz budowania i programowania robotów.