Liceum i Technikum

Puste klasy w szkole podstawowej, czyli obchody Dnia Pustej Klasy

Uczniowie Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej obchodzili Dzień Pustej Klasy

W piątek, 9 czerwca, uczniowie wszystkich klas naszej szkoły świętowali wyjątkowy dzień, w którym dzieci i młodzież, wspólnie ze swoimi nauczycielami, porzucili naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie, poza murami szkolnymi.

Lekcje w tym dniu odbywały się w wielu miejscach poza szkołą, m.in. w Galerii Sztuki Współczesnej, na placu przyszkolnym oraz w parku seminaryjnym. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – bo klasa to nie tylko pomieszczenie, ale też stan umysłu. Skoki na skakance, gra w gumę, gra w ringo, obliczanie pola powierzchni figur na kostce brukowej, rozpoznawanie gatunków drzew wokół szkoły to tylko niektóre z atrakcji, jakich doświadczyli uczniowie podczas Dnia Pustej Klasy. Taka forma zajęć bardzo się wszystkim spodobała, dlatego za rok na pewno ją powtórzymy.