Liceum i Technikum

Rajd Opolska Jesień 2018

W piękną słoneczną sobotę – 6 października – kilkunastoosobowa grupa uczniów szkoły podstawowej wybrała się na pieszy rajd zorganizowany przez oddział PTTK w Opolu. Opolską Jesień mogliśmy podziwiać podczas wędrówki po łąkach i lasach w okolicy Zbicka. Na trasie rajdu wszyscy chętni zbierali kwiaty i gałązki, aby utworzyć  jesienne kompozycje kwiatowe na konkurs. Ola, Andrea i Marysia z klasy VI ze swoim kolorowym bukietem zajęły II miejsce. Mogliśmy się dowiedzieć nieco o historii ziemniaka w Polsce, a na mecie rajdu odbył się konkurs wiedzy o ziemniaku. Uczestniczyliśmy również w zawodach sprawnościowych w rzucie ziemniakiem do celu oraz konkursie krajoznawczym „Znam swój kraj i Śląsk Opolski”. W tym ostatnim Andrea Hajducka z klasy VI zajęła III miejsce.

Najmłodszy uczestnik rajdu – przedszkolak – uroczyście odpalił ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski, a potem ziemniaki – jak na Dzień Pieczonego Ziemniaka przystało. Posileni i wypoczęci ruszyliśmy w drogę powrotną, robiąc po drodze pamiątkowe zdjęcia i ciesząc się ciepłym, choć wietrznym dniem. Miejmy nadzieję, że idea rajdów PTTK na trwałe zagości w naszej szkole i znajdą się śmiałkowie, którzy zechcą w wolnym czasie odejść od komputerów i innych zajęć, by przemierzać te bardziej realne ścieżki, położone w otoczeniu malowniczej przyrody.