Liceum i Technikum

Rekolekcje wielkopostne „Miej miłosierdzie dla nas i całego świata”

Od poniedziałku do środy w naszych szkołach odbyły się rekolekcje wielkopostne, których tematem przewodnim było hasło: „Miej miłosierdzie dla nas i całego świata”, nawiązując tym samym do 100. rocznicy objawień w Fatimie.

Pierwszego dnia przypominaliśmy wydarzenia sprzed stu lat i rozważaliśmy treść objawienia w Fatimie oraz jego poszczególne wezwania. Dopełnieniem duchowym tego dnia był koncert uwielbienia, który odbył się w auli seminarium duchownego.

Kolejnego dnia przypominaliśmy, czym jest grzech oraz jakie niesie skutki. Po wspólnych rozważaniach w klasach odbyło się spotkanie z bratem Wojciechem, który przyjechał do nas z Taize. Brat Wojciech opowiadał o życiu w małym miasteczku we Francji, o mieszaniu się różnych narodowości i tradycji religijnych, a także o tym, jak współcześnie bracia żyją we wspólnocie, dla której najważniejsze są prostota i dobroć serca.

Ostatniego dnia odbyła się uroczysta Msza Święta, która była duchowym dopełnieniem naszych rekolekcji.