Liceum i Technikum

Relacja z Drzwi Otwartych

Podróż po świecie oraz przykładowe zajęcia lekcyjne w Szkołach Katolickich w Opolu

W sobotę (27.02) Szkoły Katolickie w Opolu zaprosiły mieszkańców Opola i okolic do zapoznania się z ofertą szkoły. Odwiedzający mogli się dowiedzieć, jak uczy się w naszej szkole, wziąć udział w przykładowych lekcjach oraz porozmawiać z nauczycielami.

W szkole podstawowej przyszli uczniowie z rodzicami mogli wyruszyć w podróż po świecie. W każdym państwie czekały na nich niespodzianki, m.in. w Stanach Zjednoczonych można było przenieść się do wioski indiańskiej, wykonać pióropusz i spróbować sił w strzelaniu z łuku, we Włoszech była okazja, by posmakować własnoręcznie wykonanej pizzy, a w Hiszpanii poruszać się w latynoskich rytmach.

W gimnazjum i liceum na zwiedzających czekali nauczyciele z przykładowymi zajęciami, jakie na co dzień przeprowadzają w klasach. Przyszli uczniowie mogli spróbować swoich sił w quizach historycznych, polonistycznych grach planszowych, logicznych łamigłówkach matematycznych, czy w eksperymentach z fizyki, chemii i biologii. Niemała niespodzianka czekała w części lingwistycznej naszej szkoły. Tam dla naszych gości był przygotowany poczęstunek z charakterystycznymi przekąsami z Niemiec i Anglii.

Osoby, które nie zapisały się jeszcze do naszych szkół, mogą to zrobić poprzez wypełnienie formularza w zakładce rekrutacja i odesłania go mailem na adres szkoły lub przynieść osobiście.

Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w OpoluSzkoły Katolickie w OpoluSzkoły Katolickie w OpoluSzkoły Katolickie w OpoluSzkoły Katolickie w Opolu

Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu