Liceum i Technikum

Relacja ze Spotkania z Instruktorami Klubu Strzeleckiego „Huzar LOK”

Dnia 29 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klasy 8a z instruktorami Klubu Strzeleckiego „Huzar Lok” w Opolu, które odbyło się w ramach edukacji dla bezpieczeństwa. Wydarzenie miało na celu zapoznanie uczniów z zasadami bezpieczeństwa na strzelnicy oraz podstawowymi zagadnieniami związanymi z obsługą broni. Instruktorzy klubu zaprezentowali uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa na strzelnicy, takie jak ochrona słuchu i wzroku, utrzymywanie broni w bezpiecznym kierunku oraz zachowanie odpowiedniej postawy podczas strzelania. Następnie uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnymi rodzajami broni oraz ich budową, co pozwoliło im lepiej zrozumieć techniczne aspekty strzelectwa. Kolejnym elementem spotkania było praktyczne przećwiczenie umiejętności związanych z obsługą broni. Uczniowie dowiedzieli się, jak zgrywać przyrządy celownicze, poznali różne postawy strzeleckie oraz ćwiczyli wciskanie języka spustowego, rozkładanie/składanie broni. Wszystkie te czynności były prowadzone pod ścisłą kontrolą instruktorów, którzy stale podkreślali znaczenie bezpieczeństwa i odpowiedniego zachowania na strzelnicy.